۰
سبد خرید شما

کتاب‌های صوتی چگونه می‌توانند باعث پیشرفت کودکان شوند؟

در ماه آپریل روز جهانی کتاب داریم؛ در نتیجه گروه لینگوکیدز می‌خواهد به تمام دنیا نشان بدهد که کتاب‌های صوتی می‌توانند به کودکان کمک کنند تا مهارت‌های خواندن، تلفظ کردن و ... را یاد بگیرند.
جدول محتوا:
    •    کتاب‌های صوتی که دارای دانستنی‌های مناسب برای کودکان است
    •    مزایای گوش کردن به کتاب‌های صوتی برای کودکان
    •    دنیای کتاب‌های صوتی مخصوص لینگوکیدز
    •    پیشنهادهای لینگوکیدز: محبوب‌ترین کتاب‌های صوتی ما!
    •    بهترین کتاب‌های صوتی برای گروه 2 تا 4 ساله
    •    بهترین کتاب‌های صوتی برای گروه 5 تا 6 ساله
    •    بهترین کتاب‌های صوتی برای گروه 7 سال به بالا
کتاب‌های صوتی که دارای دانستنی‌های مناسب برای کودکان است
خیریه‌ی انگلیسی (یک شرکت انگلیسی که در حوزه‌ی سواد ملی کار می‌کند) اعلام کرد که گوش دادن به کتاب‌های صوتی می‌تواند همانند کتاب مهارت‌های ادراکی را توسعه دهد. معمولاً شگردهای آموزشی گذشته از روش‌های بصری برای تربیت کودک استفاده می‌کردند، در حالی که کتاب‌های صوتی از روش‌های متفاوتی استفاده می‌کند؛ در واقع با استفاده از کتاب‌های صوتی نیز می‌توان مهارت‌های کودکان را توسعه داد و به آنها کمک کرد تا بهتر تمرکز کنند. به علاوه ثابت شده‌است که کتاب‌های صوتی یک ابزار مناسب برای بالابردن تمرکز و ادراک کودکان هستند و می‌توانند دایره‌ی لغات کودکان را نیز گسترش دهند. با این حال تصور نکنید که کتاب‌های صوتی تنها خواندن متن‌های طولانی است! در این کتاب‌ها، کودکان با راهنماهای بصری و رنگی هدایت می‌شوند، در واقع هدف این موارد درگیر نگه‌داشتن و سرگرم کردن کودک است؛ در این حالت کودک تا انتهای داستان همراه کتاب خواهد بود و می‌تواند نکات آموزشی داستان را فرا بگیرد.
کتاب‌های صوتی ما این امکان را برای کودکان فراهم می‌آورند تا روش‌های متفاوت یادگیری را انتخاب کنند؛ در واقع آنها می‌توانند با استفاده از مهارت‌های حرکتی، دیدنی و شنیداری به کسب اطلاعات جدید بپردازند. البته برای اینکه بازدهی کتاب‌های صوتی به بیشترین مقدار خود برسد، چند روش بهینه وجود دارد. یکی از بهترین روش‌ها برای استفاده از کتاب‌های صوتی این است که به کودک خود اجازه دهید تا مکان خود را برای گوش دادن به کتاب انتخاب کنند؛ همچنین باید آنها را راحت بگذارید تا بتوانند از تصاویر، متون و صداهای مختلف برای تکرار داستان مورد علاقه‌ی خود استفاده کنند.
مزایای گوش کردن به کتاب‌های صوتی برای کودکان
هر کتاب صوتی دارای هدف‌های آموزشی متفاوت است، در واقع هر کدام از کتاب‌ها می‌خواهند کودک شما را با اصطلاح‌ها، لغت‌های خاص و فعل‌های متفاوت در زمان‌های مختلف آشنا کنند. کتاب‌های آموزشی می‌توانند کودک شما را با ساختار جمله‌های متفاوت آشنا کنند. در میان مزایایی که برای گوش دادن به کتاب‌های صوتی وجود دارد، ما چندین مورد ویژه را انتخاب کرده‌ایم:
1.بالا رفتن درک شنوایی
2. بهبود تلفظ
3. روانی در صحبت کردن
4. بالا رفتن خلاقیت
5. بالا رفتن تمرکز
6. بهبود مجسم‌سازی توسط کودک
7. آشنایی بهتر با زبان انگلیسی
کتاب‌های صوتی از چندین روش آموزش زبان استفاده می‌کنند که هر کدام از آنها برای پیشرفت کودک شما انتخاب شده‌اند. کودکان با استفاده از آهنک و تکرار می‌توانند مطالب جدید یاد بگیرند؛ در واقع آنها می‌توانند این حجم از اطلاعات جدید را با استفاده از یک روش سرگرم‌کننده و آسان فرا بگیرند. کتاب‌های صوتی ما می‌توانند به آغاز کننده‌های مکالمه‌ی میان شما و فرزندانتان تبدیل شوند. شما می‌توانید از آنها بخواهید که با استفاده از لغت‌هایی خاصی که در این کتاب‌ها یاد گرفته‌اند، شروع به صحبت کنند. با استفاده از این روش آنها مجبور می‌شوند راجع به چیزهایی که گوش می‌دهند، فکر کنند و آنها را به کار ببندند.
دنیای کتاب‌های صوتی مخصوص لینگوکیدز
شما می‌توانید در سایت ما کتاب‌های صوتی لینگوکیدز را بیابید که هر کدام از آنها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند به کودک شما کمک کنند تا مهارت‌های زبان انگلیسی خود را تقویت نمایند. آنها به یک گوینده‌ی محلی گوش فرا می‌دهند، در نتیجه به مرور کودک شما با آهنگ و وزن زبان انگلیسی آشنا می‌شود. 
    •    ما می‌خواهیم در کودکان این اعتماد به نفس را ایجاد کنیم که می‌توانند زبان انگلیسی را بهتر درک کنند؛ در واقع می‌خواهیم برای آنها پایه‌ای قوی بسازیم که بتوانند مطالعه‌ی متون پیچیده‌تر را نیز شروع کنند.
    •    ما می‌خواهیم با استفاده از نقاشی‌های رنگی و متون نوشتاری، به کودک شما کمک کنیم تا بتواند همراه با گوش دادن از روی متن بخواند. ما از نوشته ها و عکس‌های تصویری استفاده می‌کنیم تا کودک شما بتواند میان کلمه‌هایی که می‌شنود و تصاویری که می‌بیند، ارتباط برقرار کند.
    •    داستان‌های موجود در کتاب‌های ما، جذاب و رنگارنگ هستند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند به تمرکز کودک شما کمک کنند و آنها را در طی فعالیت‌های مختلف سرگرم نگه دارند. داستان‌های ما مفید و مختصر هستند که باعث می‌شوند کودک همه‌ی حواسش را معطوف به داستان بکند؛ به علاوه کودک برای تکرار آهنگ آن مشتاق خواهد بود. با استفاده از این روش یادگیری زبان، جذاب و دوست‌داشتنی خواهد بود و به هیچ‌وجه کودک را از آموزش نمی‌ترساند. همچنین این روش به کودک شما کمک می‌کند تا بتواند لغت‌های متفاوت را بهتر تشخیص دهد و آنها را در خاطر خود حفظ کند.
پیشنهادهای لینگوکیدز: محبوب‌ترین کتاب‌های صوتی ما!
در اینترنت کتاب‌های صوتی فراوانی وجود دارد ولی ما به دلخواه خود چندین کتاب‌صوتی جذاب را انتخاب کرده‌‌ایم و یک مجموعه‌ی مناسب تشکیل داده‌ایم. برای اینکه شما راحت باشید، آنها را بر اساس بازه‌ی سنی تقسیم‌بندی کرده‌ایم.
بهترین کتاب‌های صوتی برای گروه 2 تا 4 ساله
کتاب:«آیا میدونین مادر من کجاست؟»
به پرنده‌ی کوچک کمک کنید تا بتواند مادر خود را پیدا کند! البته باید مواظب مارها باشید!
کتاب: «من چگونه حس می‌کنم؟»
با شخصیتی به نام کووی شروع به یادگیری لغات مربوط به احساس‌ها در زبان انگلیسی کنید.
کتاب:«وقت حموم کردن رسیده!»
کودک شما در این بازی با اصلاح‌های مربوط به حمام کردن و زمان‌بندی حمام کردن شخصیت بازی به نام الیوت آشنا می‌شود.
بهترین کتاب‌های صوتی برای گروه 5 تا 6 ساله
کتاب:«پنج دایناسور کوچک»
کودک شما در این بازی با دایناسورهای کوچک آشنا خواهد شد؛ همچنین آنها از سرنوشت دایناسورها مطلع خواهند شد.
کتاب:« میان‌وعده‌ی برفی»
در این بازی کووی و بابی توانایی‌های خود را در درست کردن میان وعده نشان می‌دهند.
کتاب:«الف‌هایی که می‌رقصند»
کودک شما در این بازی وارد یک دنیای فانتزی و خیالی می‌شود که در آن فرشته‌ها، جادوگران، شاهزاده‌ها و حوری‌های دریایی وجود دارند. 
بهترین کتاب‌های صوتی برای گروه 7 سال به بالا
کتاب: «مرزعه‌ی موزون»
 با همه‌ی حیوان‌های موجود در مزرعه‌ی موزون آشنا شوید.کدام یک از آنها مورد علاقه‌ی شما است؟
کتاب:«حیوان‌های ماقبل تاریخ-دایناسورها»
کودک شما در این بازی نقش یک باستان‌شناس را دارد که می‌تواند درباره‌ی همه‌ی دایناسورها، آموزش‌هایی ببیند.
کتاب:«با بازیافت کردن کره‌ی زمین را نجات دهید»
در این کتاب، کودک شما درباره‌ی بازیافت زباله‌ها اطلاعاتی کسب می‌کند؛ همچنین می‌تواند راه‌های جدیدی برای نجات کره‌ی زمین بیابد.
آیا از محتوای ما الهام گرفته‌اید؟ به سایت ما بروید تا به مجموعه‌ی کامل کتاب‌های صوتی ما دسترسی داشته باشید. کودک شما می‌تواند همراه با متون و تصاویر رنگی به آموزش خود ادامه دهد. در این مجموعه کتاب‌ها، شخصیت‌هایی هم‌چون کووی، بابی و ... به فرزند شما کمک می‌کنند تا به آموزش‌های جالب بپیوندند.

۵
از ۵
۱۳ مشارکت کننده

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش