۰
سبد خرید شما

پنج ایده‌ی جالب برای اینکه بتوانید با استفاده از اینترنت با کودکان خود وقت بگذرانید

ما برای بزرگداشت روز جهانی خانواده و اینترنت، می‌خواهیم به شما نشان دهیم که چگونه با استفاده از اینترنت می‌توانید با کودکان خود وقت بگذرانید؛ در واقع شما می‌توانید با استفاده از اینترنت، تجربه‌ی جالب و در عین حال آموزنده‌ای را با کودک خود داشته باشید!
جدول محتوای این مقاله به صورت زیر است:
    •    تأثیر اینترنت بر روی روابط خانوادگی و یادگیری
    •    5 نکته برای وقت گذراندن با خانواده‌ی خود در اینترنت
    •    با خانواده خود در یک کلاس مجازی آشپزی شرکت کنید
    •    برای خانواده خود یک مهمانی رقص بگیرید.
    •    با خانواده خود به پادکست‌ها و کتاب‌های صوتی گوش فرا دهید.
    •    سعی کنید به همراه خانواده خود یک زبان دیگر را یاد بگیرید.
    •    با خانواده خود بازی‌های اینترنتی آموزنده انجام دهید.
    •    سعی کنید برای کودک و خانواده‌ی خود اینترنتی امن ایجاد کنید.
    •    سه نکته‌ی مهم برای اینکه مطمئن شوید کودک شما از اینترنت به درستی استفاده می‌کند.
    •    با خانواده‌ی خود از دوره‌های آموزش زبان، لینگوکیدز لذت ببرید.
باید قبول کنیم که امروزه از اینترنت بسیار لذت می‌بریم! در واقع اینترنت، همراه معتمد ما برای خرید آنلاین، گشتن میان تصاویر مربوط به منظره‌های گردشگری و در دیدن سریال‌های مورد پسندمان است. با این حال اینترنت یک ابزار فوق‌العاده برای تبادل نظر، یادگیری و برقراری ارتباط با اعضای خانواده است. اینترنت مزایای شگفت‌انگیزی همانند توسعه و یادگیری برای کودکان فراهم می‌آورد؛ همچنین اینترنت به کودکان کمک می‌کند تا بتوانند مهارت‌های ضروری خود را توسعه دهند.
تأثیر اینترنت بر روی روابط خانوادگی و یادگیری
آیا تا کنون اسم "نسل پیشتاز"به گوش شما خورده‌است؟ این نسل شامل کسانی است که از سال 2010 به بعد متولد شده‌اند. در واقع این نسل در دوران کودکی با تکنولوژی محاصره شده بودند. با توجه به اینکه آنها از دوران نوزادی در معرض تکنولوژی قرار دارند، در نتیجه غالب یادگیری کودکان مبتنی بر یادگیری بصری خواهد بود. البته از طرف دیگر والدین می‌توانند با استفاده از اینترنت و با راه‌های مختلف به بازی کردن، آموزش دادن و ارتباط با کودک خود بپردازند. ما می‌توانیم از اینترنت استفاده کنیم و برای خانواده خود وقت بگذاریم و کودکان خود را با استفاده از اینترنت آموزش دهیم؛ در واقع ما می‌توانیم به کودکان خود کمک کنیم تا بتوانند مهارت‌های مورد نیاز برای قرن بیست و یکم را فرا بگیرند. حال می‌خواهیم به چند مورد از این مهارت‌ها اشاره کنیم:
    •    فکر کردن در شرایط بحرانی
    •    خلاقیت
    •    ارتباط برقرار کردن
    •    همکاری و مشارکت داشتن
پنج ایده برای اینکه با خانواده‌ی خود در اینترنت وقت بگذرانید
اگر دریابید که یادگیری و بازی با کودک خود در اینترنت می‌تواند بسیار جالب باشد، آن‌گاه می‌بینید که اینترنت تأثیر مثبتی بر روی روابط خانوادگی شما خواهد داشت. منظور ما این نیست که فقط برنامه‌ی لینگوکیدز را انتخاب کنید. شما می‌توانید ایده‌های خارق‌العاده‌ای را در خانه و با خانواده‌ی خود امتحان کنید و از مزایای زیرساخت‌های اینترنتی بهره ببرید:
    •    در یک دوره‌ی آشپزی مجازی ثبت نام کنید
اگر از آشپزی با کودک خود لذت می‌برید، حتما می‌دانید که آنها چقدر از اندازه‌گیری و مخلوط کردن مواد اولیه خوشحال می‌شوند. از منابع اینترنتی استفاده کنید و سعی کنید با کودک خود چندین دستورپخت را امتحان کنید. سایت رادیش کیدز یکی از زیرساخت‌های آنلاین است که به شما کمک می‌کند تا با کودک خود به آشپزخانه مجازی بروید و غذاهای خوشمزه آماده کنید. این سایت مناسب برای کودکان با تمامی گروه‌های سنی است. شما می‌توانید از این سایت لوازم آشپزی را برای خانه خود خرید کنید و می‌توانید به کودکان خود این اجازه را بدهید که در کلاس‌های آشپزی آنلاین شرکت کنند.
2. برای خانواده خود یک مهمانی رقص بگیرید
داشتن یک مهمانی رقص به شما کمک می‌کند تا فعالیت بدنی داشته باشید و کلمه‌های جدیدی به کودک خود یاد دهید. شما می‌توانید با استفاده از سایت اسپاتیفای به مجموعه‌ای بی انتها از آهنگ‌های مورد پسند کودکان دسترسی داشته باشید؛ این آهنگ‌ها مناسب کودکان هستند و جنبه آموزشی دارند، همچنین برای همه‌ی افراد جذاب خواهند بود. اگر شما و کودکتان از آهنگ‌های سایت لینگوکیدز همانند سرود ABC و یا سرود حباب‌ها لذت می‌برید، می‌توانید از کانال لینگوکیدز در سایت اسپاتیفای استفاده کنید. شما و کودکتان همیشه می‌خواهید با ریتم این آهنگ‌ها، برقصید.
    •    گوش کردن به پادکست‌ها و کتاب‌های صوتی
ما می‌دانیم که توانایی خواندن و گوش دادن مهارت‌های مهمی هستند! یکی از فعالیت‌های جالب در خانواده‌ها، گوش دادن به پادکست‌ها و کتاب‌های صوتی است؛ در واقع با استفاده از آنها می‌توانید مهارت تمرکز کردن و گوش دادن را در کودک خود تقویت کنید. شما می‌توانید در سایل لینگوکیدز به بخش پادکست‌های داستانی بروید و از مجموعه‌ی داستان‌های کلاسیک کودکانه استفاده کنید. ما کتاب‌های صوتی خاص خود را داریم که کودک شما می‌تواند به آنها گوش فرا دهد تا مهارت شنوایی خود را تقویت کند و زبان انگلیسی را بهتر درک کند. پادکست‌‌ها و کتاب‌های صوتی، جزء بهترین گزینه‌ها برای وقت‌گذرانی و استراحت کردن به همراه  اینترنت هستند. 
4.یادگیری زبانی متفاوت 
شما می‌توانید بسیار سریع با استفاده از اینترنت زبان دومی یاد بگیرید، که این موضوع یکی از مزیت‌های بزرگ اینترنت است. بنا به دلایل بسیاری، یادگیری زبان دوم یک مهارت فوق‌العاده مهم است. یادگیری زبان دوم علاوه بر ارتقای مهارت‌های برقراری ارتباط، به افزایش خلاقیت نیز کمک می‌کند. مجموعه لینگوکیدز طرفدار خلاقیت و یادگیری زبان دوم است! 
5. با خانواده خود بازی‌های اینترنتی آموزنده انجام دهید
بازی‌های الکترونیکی آموزنده و برنامه‌های تلفن همراه دو ابزار فوق‌العاده برای توسعه‌ی مهارت‌های کودکان از جمله حل مشکل، فکر کردن در وضعیت بحرانی، هماهنگ کردن چشم و دست، مطالعه، نوشتن و ایجاد خلاقیت است. اگر شما به همراه کودک خود بازی کنید، این تجربه رو برای هر دوی شما سودمند و جذاب خواهد کرد. ما نمی‌خواهیم از خود تعریف کنیم اما لینگوکیدز دارای مجموعه‌ای از بازی‌های آموزشی است که شما و فرزندانتان می‌توانید از آن لذت ببرید. سعی کنید از کودک خود سوال‌هایی راجع به بازی‌های که دوست دارد، بپرسید؛ زیرا در اینصورت می‌توانید بهتر در خوشی‌های آنها شریک شوید. شما می‌توانید چهار یا پنج بار در هفته و هر بار به مدت 15 تا 30 دقیقه با کودک خود به یادگیری با استفاده از بازی‌ها بپردازید؛ در این‌ حالت کودک شما می‌تواند مطالبی که آموخته است را با شادی و خنده، تثبیت کند. حتی ممکن است که خود شما در کنار فرزندانتان، مطالب جدیدی بیاموزید. اگر می‌خواهید مطالب بیشتری در مورد زیرساخت‌های آنلاین بدانید، سایت ما را دنبال کنید.
سعی کنید برای کودک و خانواده‌ی خود اینترنتی امن ایجاد کنید
چرا امنیت اینترنت مهم است؟ سعی کنید اقدام‌های لازم برای امن کردن اینترنت را انجام دهید تا کودک شما بتواند به بازی‌کردن و یادگیری آنلاین ادامه دهد. برای شروع، شما باید بدانید که مفهوم اینترنت امن برای کودک و خانواده چیست؟ بر اساس نظرسنجی که سایت ما انجام داده‌است؛ تقریبا 5/48 درصد از والدین اعلام کرده‌اند که دارای درک مناسبی از اینترنت امن برای کودکان هستند و به صورت روزانه اقداماتی در این راستا انجام می‌دهند. این موضوع نویدبخش است، اما ما می‌خواهیم تمامی والدین با اطمینان خاطر به کودک خود اجازه دهند که از اینترنت استفاده کنند.
سه نکته‌ی مهم برای اینکه مطمئن شوید کودک شما از اینترنت به درستی استفاده می‌کند
    •    مطالبی در مورد امنیت اینترنت برای کودکان بخوانید.
    •    سعی کنید استفاده از اینترنت را زمان‌بندی کنید و از فعالیت‌های فرح‌بخش دیگر استفاده کنید.
    •    با کودکان خود در بازی‌های آنلاین همراه باشید.
اگر می‌خواهید مطالب بیشتری در مورد اینترنت امن برای کودکان مطالعه‌کنید، به سایت ما مراجعه نمایید.
با خانواده‌ی خود از دوره‌های آموزش زبان، لینگوکیدز لذت ببرید
روز جهانی اینترنت را با انجام بازی‌های آموزشی لینگوکیدز و به همراه خانواده خود، جشن بگیرید. ما می‌خواهیم کاری کنیم که خانواده‌ها با یکدیگر زمان خود را در اینترنت سپری کنند. برای رسیدن به این منظور، ما بازی‌های هیجان‌انگیز جدیدی به نام «با یکدیگر بازی کنیم» ایجاد کرده‌ایم تا مشوّق والدین و فرزندان برای استفاده از روش یادگیری با استفاده از بازی باشیم. ما می‌خواهیم لحظات خوشی را با فرزند دلبندتان تجربه کنید، به علاوه می‌خواهیم به فرزندتان کمک کنیم تا مهارت‌های برقراری ارتباط، همکاری و تفکر راهبردی را فرا بگیرند. به برنامه‌ی لینگوکیدز بروید و بازی‌های «با یکدیگر بازی کنیم» را امتحان کنید. اگر شما هنوز برنامه‌ی لینگوکیدز را ندارید، می‌توانید این برنامه را از سایت دانلود کنید تا بتوانید به آهنگ‌ها، بازی‌ها و فعالیت‌های بیشتری دسترسی داشته‌باشید. آیا ایده‌ی جدیدی برای استفاده از اینترنت و وقت‌گذرانی با خانواده دارید؟ می‌توانید ایده‌های خود را با ما در کانال‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی در میان بگذارید و به ما بگویید که چگونه با کودک خود در اینترنت وقت می‌گذرانید.

۵
از ۵
۶ مشارکت کننده

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش